بارداری فرزند دوم و مشکل از پوشک گرفتن فرزند اول

٢٨ سال دارم  و يه دختر دو ساله دارم
حدودا دو هفته است كه كامل از شير مادر گرفته ام
در حال حاضر باردارم و هفته ١٩ بارداري ميگذرونم
با توجه به شرايط مي خواستم دخترمو تا ماه اينده از پوشك بگيرم
سوالاتم اينه

١- در حال حاضر سن مناسبی براي از پوشك گرفتن هست؟

امكان داره كه با تولد پسرم گفتن جيش يادش بره يا مثل ني ني دوس داشته باشه بازم پوشك بشه يا شير بخواد؟

٢- با توجه به اين كه فرزند دوم أواخر دي يا نهايت اوايل بهمن به دنيا مياد  آيا لازمه كه به دختر دو ساله ام موضوع فرزند جديد بگم؟

انتظار براش سخت نيست؟ 

در صورت لزوم بهترين زمان براي گفتن موضوع كي هست و اين موضوع چه طوري مطرح كنم بهتره؟

بارداری فرزند دوم و مشکل از پوشک گرفتن فرزند اول

پاسخ پزشک

سن از پوشک گرفتن بچه ها از دو تا دو و نیم سالگی است. اول باید فقط در طی روز پوشک بچه را باز کنند و شب باید بچه تا مدتی پوشک بشود تا بر روی ادرارش تسلط پیدا کند و بتواند خودش را نگه دارد.

پسرها  معمولا دیرتر از دخترها  می توانند روی ادرارشان مسلط بشوند و در دخترها این اتفاق زودتر می افتد.

به این مادر محترم توصیه می کنم اصلا به کودک فشار نیاورید. فرایند از پوشک گرفتن کودک باید با بازی و تشویق همراه باشد.

سعی کنند لگنی که استفاده می کنند را در دسترس قرار داده و جای مشخصی برایش در نظر بگیرند که خود بچه بتواند برود روی آن بنشیند.

وقتی مادر حس می کند که بچه دفع دارد باید او را بر روی لگن بگذارد و برایش قصه تعریف کند، یعنی به نحوی مشغولش کند تا این پروسه راه بیفتد. به هر حال فرایند از پوشک گرفتن کودک  3-2 ماهی طول خواهد کشید. اگر هم احساس می کنند بچه نمی تواند و هنوز آمادگی ندارد می توانند دوباره او را مدتی پوشک کنند.این مساله هیچ اشکالی ندارد و لازم نیست که مادرها خیلی در مورد این قضیه نگران شوند چون بچه ها با یکدیگر متفاوت هستند و در سن خاصی روی ادرارشان کنترل پیدا می کنند. پس از 2-1 ماه اگر احساس کردند کودکشان آماده است، دوباره به او آموزش بدهند.

در ضمن اگر بچه در یک بازه زمانی کنترل ادرار خود را پیدا کرده و دوباره از دست داد، نگران نشوند. این مساله می تواند ناشی از استرس محیطی یا براثر ترس از تنبیه یا حتی عفونت ادراری باشد. بنابراین می توانند به پزشک معالجشان مراجعه کنند تا مطمئن شوند مشکل خاصی وجود ندارد. 

کاری که شما می‎توانید انجام دهید این است که از مدتی قبل از بارداری، با کودک خود صحبت کنید به او خبر دهید که به زودی فرد دیگری به جمع خانواده اضافه خواهد شد. کودکی که همبازی تو خواهد بود و تو می‌توانی در مراقبت از او به ما کمک کنی. به خاطر داشته باشید که همه تک‌قرزندها به آمدن فرزند دوم حساس هستند و حتی ممکن است پرخاشگری کرده یا منزوی شوند به همین دلیل بسیار مهم است که شما فضای روانی فرزند خود را برای پذیرش این موضوع آماده کنید و همچنین بدانید که بخش دشوار کار شما تازه پس از تولد فرزند دوم آغاز خواهد شد.

مواظب باشید که با حضور نوزاد تازه به دنیا آمده کودک شما احساس نکند دیگر کسی دوستش ندارد. از اقوام نزدیک بخواهید حتما برای او هم هدیه‌ای تهیه کنند. در حضور او توجه بیش از حد به نوزاد نشان ندهید و در نهایت فرزند بزرگتر را در کارهای نوزاد خود شریک کنید به او مسئولیت‌های کوچکی بدهید تا ارتباط بهتری با خواهر یا بردار خود پیدا کند.

پاسخ دیگران

مطرح شده در نی نی بان


[shortcode_blog title=’10 پرسش اخیر’ cols=’2′ cats=’%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%b4-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86′ postspp=’10’ usecarousel=’1′ img_popup=’1′ /]


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد الکترونیکی

فروشگاه
.
انتخاب های شما0
شما هیچ محصولی در سبد خرید خود ندارید!
بازگشت به فروشگاه و ادامه خرید
0
جستجو میان محصولات
×
کد تخفیف مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید
×

انتخاب پشتیبان و گفتگوی واتساپی

×