با سلام دختر 14 ماهه ای دارم که وقتی چیزی میلش نباشه سرش رو به زمین میکوبه و جدیدا هم به حالت بازی میزنه توی صورت کسی که بغلش کرده چه واکنشی انجام بدم تا این کارها رو ترک کنه؟

پاسخ پزشک

 
دختر ۱۴ ماهه ای دارم که وقتی چیزی میلش نباشه سرش رو به زمین میکوبه
 

بچه ها در حدود سیزده ماهگی الی سه سالگی یک حالت پرخاشگری دارند. ممکن است اگر با خواسته هایش مخالفت شود جیغ و لگد بزند، اجسام را پرتاپ کند و حتی سرش را در و دیوار بکوبد. کاری که شما باید انجام دهید این است که اهمیت ندهید و سعی کنید حواس فرزندتان را با چیزهای دیگر پرت کنید. معمولا بچه از این کارهایش دست بر می دارد و یادش می رود. هر وقت کار خوبی انجام داد تشویقش کنید و کار بدش را نادیده بگیرید. فقط زمانی که کار خطرناکی انجام داد تنبیهش کنید. چرا که تنبیه زیادی بیشتر بچه را لجباز و تحریک می کند. می توانید به آرامی با فرزندتان صحبت کنید و بگویید که فلان کار تو کار درستی نبود. دست به سر و صورتش بکشید تا یک مقدار روابط بین شما و فرزندتان بهتر شود.

مطرح شده در نی نی بان


[shortcode_blog title=’10 پرسش اخیر’ cols=’2′ cats=’%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%b4-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%ae-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86′ postspp=’10’ usecarousel=’1′ img_popup=’1′ /]


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نماد اعتماد الکترونیکی

فروشگاه
.
انتخاب های شما0
شما هیچ محصولی در سبد خرید خود ندارید!
بازگشت به فروشگاه و ادامه خرید
0
جستجو میان محصولات
×
کد تخفیف مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید
×

انتخاب پشتیبان و گفتگوی واتساپی

×